Can Anam İlahi Sözleri

Can Anam İlahi Sözlerinin tamamına bu sayfadan ulaşma imkanınız olacaktır. Ayrıca Can Anam İlahi Sözlerini dinlemek isterseniz sayfamızda ilahinin dinletisi de yer almaktadır. İlahiyi hem okumak hem de dinlemek için sayfayı aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Allah’a olan aşkı en iyi şekilde anlatmak için ilahiler kullanılır. Bizleri derinden etkileyen sözleri ve kulağa harika bir şekilde nüfuz eden ezgisi ile birlikte ilahiler adeta ruhun gıdasıdır. Huzura ulaşmak ve kalbini Allah sevgisi ile doldurmak isteyen kişiler her zaman ilahileri okuyup dinleyebilir.

Günün istediğiniz saatinde ilahilere rahatlıkla ulaşmanız için sizlere en kolay yolu sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden aradığınız tüm ilahilere ulaşabilir ve ilahileri en güzel haliyle dinleyebilirsiniz.

Ya Musa Peygambere komşu olan zat; neden olmuştu Peygamberin cennetteki arkadaşı? Ana duası almıştı da o yüzden dostlar. 
Ne diyor Allah Resulü: Cennet anaların ayakları altındadır. 
Bildin mi ananın kıymetini? Bilebildin mi o can ananın kıymetini? 
Hakkını helal eyle garip anam. Gül kokulu anam. 
Gönüllere sultan canlara canan anam. 
Hz. Musa A.S. Cenab-ı Hakka niyazda bulunur: Ya Rabbi benim cennetteki arkadaşım kimdir, 
Hz. Allah C.C.: Ya Musa filan yerde bir kasap var senin arkadaşın odur. 
Musa A.S. merak ediyor, bir peygambere komşu olan zatın ameli nedir ya Rabbi diyor ve onu görmeye gidiyor. 
Dükkânında onu buluyor. 
Herkes gibi normal bir insan olan kasapta Peygambere arkadaş olacak bir amel göremiyor. Musa A.S. bekliyor. 
Akşam olunca kasap onu evine davet ediyor. 
Eve geldiklerinde adam bir parça et kızartıyor ve asılı olan zenbili indiriyor ve şaşılacak iş zenbilin içinde bir kadın, ona temizleyip kızarttığı eti yediriyor. 
Ve sonra kadın bir şeyler mırıldanıyor ada zenbili tekrar asıyor ve kim olduğunu bilmediği misafirin yanına dönüyor. 
Gelişmeleri hayretle izleyen Musa A.S. soruyor. 
Adam: O benim anamdır, karım bakmaz diye evlenmedim, işe gittiğim için bir zarar gelmesin diye yukarıya asıyorum ve dönünce onu temizleyip doyuruyorum ve tekrar asıyorum ve Musa A.S. son olarak o sana ne dedi diye sordu. 
Ya Rabbi oğlumu Musa’ya cennette komşu eyle dedi. 
O zaman hadiseyi anlayan Musa A.S.: Sana müjdeler olsun ey kasap kardeş, ananın duası kabul oldu. 
Ben Musa Nebi’yim ve seni ziyarete geldim diyor, heyhat, Peygambere arkadaş olmak onunla aynı mekânı paylaşmak demek ki ana duasına bağlı dostlar.
Anam can kurban sana.

Bu video yerleştirme metodu kullanılarak içerik sahibinin izniyle paylaşılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Telif Hakkı sayfasına göz atınız.

Siz de bu ilahi ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Hayırlı günler dileriz…

Exit mobile version