Kasidetül Hucriyye İlahi Sözleri

Kasidetül Hucriyye İlahi Sözlerinin tamamına bu sayfadan ulaşma imkanınız olacaktır. Ayrıca Kasidetül Hucriyye İlahi Sözlerini dinlemek isterseniz sayfamızda ilahinin dinletisi de yer almaktadır. İlahiyi hem okumak hem de dinlemek için sayfayı aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Allah’a olan aşkı en iyi şekilde anlatmak için ilahiler kullanılır. Bizleri derinden etkileyen sözleri ve kulağa harika bir şekilde nüfuz eden ezgisi ile birlikte ilahiler adeta ruhun gıdasıdır. Huzura ulaşmak ve kalbini Allah sevgisi ile doldurmak isteyen kişiler her zaman ilahileri okuyup dinleyebilir.

Günün istediğiniz saatinde ilahilere rahatlıkla ulaşmanız için sizlere en kolay yolu sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden aradığınız tüm ilahilere ulaşabilir ve ilahileri en güzel haliyle dinleyebilirsiniz.


Tarihin sayfaları arasından nice peygamber âşıkları gülümser. Osmanlı Devletinin 27. Hükümdarı Sultan 1. Abdülhamid de onlardan biridir. Peygamber Efendimize olan aşkı ve hasreti Ravza-i Mutahhara’daki hücre-i saadetin duvarlarına yansımıştı. Kaside-i Hucriyye ismini alan bu şiirinde Sultan 1. Abdülhamid halini sevgililer sevgilisine şöyle arz eder=
Efendim! Ey Allahın Resûlü! Tutuver elimden! Senden başka hiçbir şeyim yok. Hiçbir kimseye de sığınamam ben.
Sen, bütün varlıklar âlemi için hidayet nurusun. Sen ki cömertliğin sırrısın. Ey en hayırlı güvencem!
Ey iki parmağından nehirler fışkıran ve imdada koştuğu orduyu suya kandıran Zât!
Beni, ürküten bir sıkıntıya düştüğüm an derim ki: “Ey Efendilerin Efendisi, ey güvencem,
Ne olur hatalarımdan kusurlarımdan ötürü Rahmân olan Allah katında benim için şefaatçi ol! Ve bana hayalimden bile geçmeyen ikramlarda bulun.”
Ya seyyidi Ya Rasulallahi huz biyedi. Mali sivake ve lâ elvi ila ehadi. Ve ente nurul Huda fi külli kâinetin ve ente sırrun nedaya hayrahu mu’temedin. Ya Men tefecceratil enhar. Ya Men tefeccaeratil enharu nabiaten min isbiayhi ferervel ceyşe bil mededi. İnni iza mesensi zaymun yürahu uni ekulü ya seyyidessadati ve ya senedi. Künni şefian künni şefian ilerrahmani min zeberi. Vemnün aleyye bima lâ kane fi haledi.

Bu video yerleştirme metodu kullanılarak içerik sahibinin izniyle paylaşılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Telif Hakkı sayfasına göz atınız.

Siz de bu ilahi ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Hayırlı günler dileriz…

Exit mobile version