Kur’an’ın Katibi Osman İlahi Sözleri

Kur’an’ın Katibi Osman İlahi Sözlerinin tamamına bu sayfadan ulaşma imkanınız olacaktır. Ayrıca Kur’an’ın Katibi Osman İlahi Sözlerini dinlemek isterseniz sayfamızda ilahinin dinletisi de yer almaktadır. İlahiyi hem okumak hem de dinlemek için sayfayı aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Allah’a olan aşkı en iyi şekilde anlatmak için ilahiler kullanılır. Bizleri derinden etkileyen sözleri ve kulağa harika bir şekilde nüfuz eden ezgisi ile birlikte ilahiler adeta ruhun gıdasıdır. Huzura ulaşmak ve kalbini Allah sevgisi ile doldurmak isteyen kişiler her zaman ilahileri okuyup dinleyebilir.

Günün istediğiniz saatinde ilahilere rahatlıkla ulaşmanız için sizlere en kolay yolu sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden aradığınız tüm ilahilere ulaşabilir ve ilahileri en güzel haliyle dinleyebilirsiniz.


Kuran okuyordu bir ara susuzluğun ve yorgunluğun verdiği tesirle uzaklara daldı yine…Diz üstü oturmuş kuran okurken başı önüne değdi…Uykuya daldı birden bire uykuda rüyadayken önünde koridorlar açıldı…Onu tutanlar götürüyorlardı bir yere o koridorlardan geçti…Sonra bir ışık kümesi gördü yaklaşınca birde ne görsün meğer Resulullahmış bir yanında H.z Ebubekir Öteki yanında H.z Ömer vardı…Osman birden onlarla karşı karşıya kaldı…Allah Resulü baktı ve güldü ona Osman geldin mi? Geldim ya Resulullah Seni açmı bıraktılar?Beni aç bıraktılar ya Resulullah Seni susuz mu bıraktılar?Susuz bıraktılar ya Resulullah Seni mescide indirtmiyorlar mı?Beni mescide indirtmiyorlar ya Resulullah Hadi Osman acele et gel bu akşam gel seni bekliyoruz beraber iftar yapacaz diyordu…Birden sıçradı birden 83 yaşındaki Halife uyanmıştı cuma günü akşam üstüydü…Hanımı geldi ne oldu Ya Osman dedi?Rüyamda Resulullah gördüm beni çağrıyorlar ben gitmek üzereyim demekki dedi…Birden entarisini çıkardı bana şalvar getirin diyordu oysa hayatı bayınca şalvar giymemişti…O an şalver giydi sadece o kadar edepliydi ki biraz sonra şehit edileceğinde edep yeri açılmasın diye şalvar giyiyordu…Çünkü biliyordu ki o zalimler onu yerden sürükleyecekler….Sonra birden kapıların zorlandığını gördü hanımına boşaltın burayı beni kuranla başbaşa bırakın dedi…Kuran önündeydi kurana bakıyordu sadece o zalimlere bakmıyordu bile…Sonra kapıyı kırıp içeri girenlerin üst üste Osmanın başına indirdiği demir darbeleri Meleklerin haya ettiği o adamın Mekanın sema ehlinin utandığı o büyük sahabenin kanı kuranın üzerine düştü…”Fe se yekfîke humullâh”Onlara karşı sana Allah yeter Ayeti bu olayın üzerine indi…Medine mahzundu medine üzgündü o Rahmet adamının O dengeleri sarsan büyük sahabenin şahadetine şahit oluyordu…Gerçi Kur’anın varsa senin Herşey senindir gayrısı lüzumsuzdur…Kuranın varsa senin bütün dünya senin karşında olsa ne olur…Eğer Allah seni Affetmişse Allah seni cennetine almışsa dünyanın ne önemi kıymeti vardır ki.
Hayâ ve edep timsali
Nurlu bir kalem misali
Bir başkaydı O’nun hali
Kuran’ın katibi Osman (r.a)
****
O Can Ahmed’in gülüydü
O Kuran’ın bülbülüydü.
Oydu O Hz Osman
Yüreğinde dolu iman
****
Hz Osmandı adı
Rasulullah’ın damadı
Kuran aşkıydı muradı
Kuran’ın katibi Osman (r.a)
****
O Can Ahmed’in gülüydü
O Kuran’ın bülbülüydü.
Oydu O Hz Osman
Yüreğinde dolu iman
****
Şehid ettiler Osman’ı
Yasa boğdular cihanı
Cennettir O’nun mekanı
Kuran’ın katibi Osman
****
O Can Ahmed’in gülüydü
O Kuran’ın bülbülüydü.
Oydu O Hz Osman
Yüreğinde dolu iman

Bu video yerleştirme metodu kullanılarak içerik sahibinin izniyle paylaşılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Telif Hakkı sayfasına göz atınız.

Siz de bu ilahi ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Hayırlı günler dileriz…

Exit mobile version