Feyzullah Koç

Anaya Hizmet İlahi Sözleri

Anaya Hizmet İlahi Sözlerinin tamamına bu sayfadan ulaşma imkanınız olacaktır. Ayrıca Anaya Hizmet İlahi Sözlerini dinlemek isterseniz sayfamızda ilahinin dinletisi de yer almaktadır. İlahiyi hem okumak hem de dinlemek için sayfayı aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Allah’a olan aşkı en iyi şekilde anlatmak için ilahiler kullanılır. Bizleri derinden etkileyen sözleri ve kulağa harika bir şekilde nüfuz eden ezgisi ile birlikte ilahiler adeta ruhun gıdasıdır. Huzura ulaşmak ve kalbini Allah sevgisi ile doldurmak isteyen kişiler her zaman ilahileri okuyup dinleyebilir.

Günün istediğiniz saatinde ilahilere rahatlıkla ulaşmanız için sizlere en kolay yolu sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden aradığınız tüm ilahilere ulaşabilir ve ilahileri en güzel haliyle dinleyebilirsiniz.

Eba Hureyre(R.A.) rivayet etmişler ki canlar=Resul-i Ekrem’e biri geldi. Ey Resul iyi muamele ve ihsanıma en layık olan kimdir dedi. Efendimiz cevaben annen dedi. Tekrar adam sordu. Sonra kimdir? Efendimiz buyurdu ki annen. Tam üç defa annen dedi. Üçünde de aynı cevabı alıyor, lakin dördüncüde babandır cevabını alıyor. Hadisinde gösterdiği gibi anaya hizmet saadet kaynağıdır dostlar.
Esen yeller bana sağlık verince hasretle çırpınırım ruhuma deyince
Anamdan bana haber gelince gurbet cennet olsa durulmaz imiş
Anam güzel anam bir tanecik nur yüzlü güzel sözlü canımın canı anam, gönlümün sultanı anam. Aciz olduğum zaman beni ezmedin, ezdirmedin, hep gözümün içine bakarak büyüttün. Yemedin yedirdin. Giymedin giydirdin, içmedin bana içirdin. Hakkını helal eyle, helal eyle anam. Güzel anam can anam gül kokulu garip anam.
Bir adam geldi, ya Rasulallah, ben pek büyük bir günah işledim, buna tevbe var mıdır? Efendimiz senin annen var mı buyurdu. Adam yok dedi. Efendimiz o zaman teyzen var mı dedi. Adam vardır dedi. Efendimiz öyleyse ona ikram ve ihsanda bulun, onu katiyen darıltma ve incitme. Allah bizlere in’am ve ihsan buyursun. Onlara itaatte gücümüzü çok eylesin. Asi olmaktan muhafaza eylesin. Cennetin kokusu tam bin yıllık yoldan duyulur da ana babasına asi olan evlat bu kokuyu vallahi duymaz. Neticede anasına ihsan eden cennete gidecek. Asi olan ise ne yarsa yapsın sonu Cehennem vesselam.
Bir gün Efendimiz minbere çıktı ve âmin âmin âmin dedi. Sonra Ashab-ı Kirama dönerek, bana Cebrail geldi dua etti ben de âmin dedim. Canlar dikkat edin, melek dua ediyor, Peygamber âmin diyor. Hz. Cebrail(A.s.) dedi ki ana babasına yetişip de onların rızasını almayarak ölen kimse kıyamette burnu üzerinde sürünsün dedi. Ben de âmin dedim dedi Hz. Rasulullah.
Anam can kurban sana, can kurban sana.

Bu video yerleştirme metodu kullanılarak içerik sahibinin izniyle paylaşılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Telif Hakkı sayfasına göz atınız.

Siz de bu ilahi ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Hayırlı günler dileriz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu