Grup Dergah

Kerbela(İmam Hüseyn’i Vurdular) İlahi Sözleri

Kerbela(İmam Hüseyn’i Vurdular) İlahi Sözlerinin tamamına bu sayfadan ulaşma imkanınız olacaktır. Ayrıca Kerbela(İmam Hüseyn’i Vurdular) İlahi Sözlerini dinlemek isterseniz sayfamızda ilahinin dinletisi de yer almaktadır. İlahiyi hem okumak hem de dinlemek için sayfayı aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Allah’a olan aşkı en iyi şekilde anlatmak için ilahiler kullanılır. Bizleri derinden etkileyen sözleri ve kulağa harika bir şekilde nüfuz eden ezgisi ile birlikte ilahiler adeta ruhun gıdasıdır. Huzura ulaşmak ve kalbini Allah sevgisi ile doldurmak isteyen kişiler her zaman ilahileri okuyup dinleyebilir.

Günün istediğiniz saatinde ilahilere rahatlıkla ulaşmanız için sizlere en kolay yolu sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden aradığınız tüm ilahilere ulaşabilir ve ilahileri en güzel haliyle dinleyebilirsiniz.
Mevlam Ali canı cananım Ali kurban Ali Ali hayran Ali Ağam Ali canı cananım Ali kurban Ali hayran Ali Ten Ali cana cananım Ali kurban Ali Hayran Ali Ateş-i aşkınla yandım nûr-ı îmânım Alî Kevser-i lutfundur ancak, derde dermanım Alî Aç nikâbın, merhamet kıl, tende cananım Alî Her dü âlemde penâhım, mâh-ı tabanım Alî Çıktım melvan gül dalına, seyrettim cennet bağına İmam Ali’nin uğruna gideydim, andan alaydım Çıktım melvan gündüzüne seyrettim Ali’nin özüne İmam Rezanın sözüne varaydım andan alaydım. Hak ile Hak oldun elhak şîr-i Yezdan’ım Alî La feta illa Ali Ali Lâ seyfe illa Zülfikara la feta illâ Ali Ali Lâ seyfe illa Zülfikara **** İmam Hüseyin’i vurdular Kolunu kanadını kırdılar Al kanlara boyadılar Kerbela’da Kerbela’da **** İmam Hüseyin susamıştı Bir yudum su aramıştı Ana yüreği yanmıştı Kerbela’da Kerbela’da **** İmam Hüseyin şehit oldu Gül bahçemde güller soldu Topraklar kan ile doldu Kerbela’da Kerbela’da **** Kerbela’nın dağı taşı Yerde Hüseyin yoktur başı Fatıma’nın gözün yaşı Kerbela’da Kerbela’da **** İmam Ali babaları Muhammed’dir dedeleri Fatıma’dır anaları Kerbela’da Kerbela’da **** Bu kara baht-ı cihanın ol vak’an-ı rahvanıdır Kanlı yaşlar döktüğüm ol hazretin feryâdıdır Bu kadar zulmü gören Fâtımâ (r.a) evlâdıdır Her Muharrem matem etmek gönlümün mutadıdır Ah Hüseyin’im ah vah Hüseyin’im vah Ah Hüseyin’im ah vah Hüseyin’im vah **** İmam Hüseyin’i vurdular Kolunu kanadını kırdılar Al kanlara boyadılar Kerbela’da Kerbela’da

Bu video yerleştirme metodu kullanılarak içerik sahibinin izniyle paylaşılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Telif Hakkı sayfasına göz atınız.

Siz de bu ilahi ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Hayırlı günler dileriz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu