Dursun Ali Erzincanlı

Münacaat(Uyan Ey Gözlerim) İlahi Sözleri

Münacaat(Uyan Ey Gözlerim) İlahi Sözlerinin tamamına bu sayfadan ulaşma imkanınız olacaktır. Ayrıca Münacaat(Uyan Ey Gözlerim) İlahi Sözlerini dinlemek isterseniz sayfamızda ilahinin dinletisi de yer almaktadır. İlahiyi hem okumak hem de dinlemek için sayfayı aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Allah’a olan aşkı en iyi şekilde anlatmak için ilahiler kullanılır. Bizleri derinden etkileyen sözleri ve kulağa harika bir şekilde nüfuz eden ezgisi ile birlikte ilahiler adeta ruhun gıdasıdır. Huzura ulaşmak ve kalbini Allah sevgisi ile doldurmak isteyen kişiler her zaman ilahileri okuyup dinleyebilir.

Günün istediğiniz saatinde ilahilere rahatlıkla ulaşmanız için sizlere en kolay yolu sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden aradığınız tüm ilahilere ulaşabilir ve ilahileri en güzel haliyle dinleyebilirsiniz.Yâ İlâhî! Azığı az olan şu garibe lutfunla bol bol ihsanda bulun. Ey Celîl olan Allahım, iflas etmiş olan bu kulun kapına sıdk ile gelmiştir. Onun günahı çok büyük bir günahtır, Sen o büyük günahı mağfiret eyle. O, garip bir şahıstır, günahkârdır, zelil bir kuldur. Ondan; isyan, unutma, hata üstüne hata sâdır olmaktadır, Sen’den ise, bol bol verdikten sonra bir de ihsan ve ikrâm zuhûr eder. O der ki: Yâ Rabbî! Günahlarım kumlar gibi sayısızdır. Bütün günahlarımı affeyle, hatalarımı güzel bir şekilde gizle, görmezden geliver. Yâ İlâhî! Benim hâlim ne olacak, hayırlı bir amelim yok?! Kötü amellerim pek çok, tâat ve ibadet azığım ise azın azı. Bütün dertlerden kurtararak bana âfiyet ver, her türlü ihtiyacımı gider. Benim hasta bir kalbim var, Sen ise hastalara şifâ verensin. Yâ Rabbî! Benim hakkımda ateşe: Serin ve selâmet ol! de. Hz. Halîl hakkında: Ey ateş, serin ve selâmet ol, dedik” buyurduğun gibi. Uyan ey gözlerim gafletten uyan Uyan uykusu çok gözlerim uyan Azrail’in kastı canadır inan Uyan ey gözlerim gafletten uyan Uyan uykusu çok gözlerim uyan Seherde uyanır cümle kuşlar, Kendi dillerince tesbihe başlar, Tevhid eyler dağlar, taşlar, ağaçlar, Uyan ey gözlerim gafletten uyan, Uyan uykusu çok gözlerim uyan. Sen Şâfî (Şifâ veren)’sin, Sen Kâfî’sin bütün mühim işlerde. Sen benim Rabbim’sin, Sen her hususta bana yetersin, Sen benim için ne güzel bir Vekîl’sin. Ey Rabbim, ihsân hazînelerinden bana bol bol ikramda bulun, zira Sen çokça veren ve nihayetsiz kerem sahibisin, Kalbimden geçenleri ihsân eyle, bana en güzel şekilde hayır yollarını göster. Cennetine koyarak bizlere büyük bir saltanat ver ve böylece bütün korktuğumuz şeylerden bizi kurtar, Semavatın kapıların açarlar Mü’minlere rahmet suyun saçarlar Seherde kalkana hulle biçerler Uyan ey gözlerim gafletten uyan, Uyan uykusu çok gözlerim uyan. Benim Murad kulun suçumu affet Suçumu bağışlayıp günahım ref’et Resulün sancağı dibinde haşret Uyan ey gözlerim gafletten uyan, Uyan uykusu çok gözlerim uyan Ey Rabbimiz, Sen kâdî (hâkim), münâdî de Cebrâîl olduğu gün. Nerede Mûsâ, nerede Îsâ, nerede Yahyâ, nerede Nûh? Sen ey Sıddîk, isyankâr âsî! Celîl olan Mevlâ’ya tevbe et ve bütün varlığınla Ona yönel.

Bu video yerleştirme metodu kullanılarak içerik sahibinin izniyle paylaşılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Telif Hakkı sayfasına göz atınız.

Siz de bu ilahi ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Hayırlı günler dileriz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu