Mehmet Emin Ay

Merhaba İlahi Sözleri

Merhaba İlahi Sözlerinin tamamına bu sayfadan ulaşma imkanınız olacaktır. Ayrıca Merhaba İlahi Sözlerini dinlemek isterseniz sayfamızda ilahinin dinletisi de yer almaktadır. İlahiyi hem okumak hem de dinlemek için sayfayı aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Allah’a olan aşkı en iyi şekilde anlatmak için ilahiler kullanılır. Bizleri derinden etkileyen sözleri ve kulağa harika bir şekilde nüfuz eden ezgisi ile birlikte ilahiler adeta ruhun gıdasıdır. Huzura ulaşmak ve kalbini Allah sevgisi ile doldurmak isteyen kişiler her zaman ilahileri okuyup dinleyebilir.

Günün istediğiniz saatinde ilahilere rahatlıkla ulaşmanız için sizlere en kolay yolu sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden aradığınız tüm ilahilere ulaşabilir ve ilahileri en güzel haliyle dinleyebilirsiniz.


Merhaba ey ayn-i zâtın mazhar ü mihmânesi Zât-ı pâkinden görünür nûr-i Hakk’ın şû’lesi Rehber-i dergâh-ı izzet olduğu çün ey Habib Enbiya vü evliyanın oldu babın kıblesi **** Aşkına gönül veren bulsa acep değil murâd Çün cemalin şem-i Hakk’dır ehl-i Hakk pervânesi Dü cihan buldu nizamı feyz-i pâkinden Şehâ Unsur-ı hassın olubdur gevher-i yekdânesi **** Eyle boynuma hamâyıl aşkının zincirini Olmasın bendsiz Habiba aşkının divânesi Varidât-ı veddinün kalbi imaret ideli Kenz-i aşk olmuş durur bu gönlümün virânesi **** Nakd-ı cânı vasl-ı cânâne fedâ ettim veli Ger ola yüz bin fedâ olmak anın şükrânesi Fenn-i aşk içre terakki kıl taleb ağyar-ı Hakk Aşık’ın yarı olmaz vasl-ı Hakk bîganesi **** Ey gönül yarinden alıbilmek isteyen haber Terk-i kevneyn idüp oldu rah-ı Hakk Merdânesi Bula Bayramî visalin lezzetinde kurb-i üns Ey olan bayramı kalbinde doldu cânânesi

Bu video yerleştirme metodu kullanılarak içerik sahibinin izniyle paylaşılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Telif Hakkı sayfasına göz atınız.

Siz de bu ilahi ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Hayırlı günler dileriz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu