Minik Dualar Grubu

Sabır(Şeyh Edebali) İlahi Sözleri

Sabır(Şeyh Edebali) İlahi Sözlerinin tamamına bu sayfadan ulaşma imkanınız olacaktır. Ayrıca Sabır(Şeyh Edebali) İlahi Sözlerini dinlemek isterseniz sayfamızda ilahinin dinletisi de yer almaktadır. İlahiyi hem okumak hem de dinlemek için sayfayı aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Allah’a olan aşkı en iyi şekilde anlatmak için ilahiler kullanılır. Bizleri derinden etkileyen sözleri ve kulağa harika bir şekilde nüfuz eden ezgisi ile birlikte ilahiler adeta ruhun gıdasıdır. Huzura ulaşmak ve kalbini Allah sevgisi ile doldurmak isteyen kişiler her zaman ilahileri okuyup dinleyebilir.

Günün istediğiniz saatinde ilahilere rahatlıkla ulaşmanız için sizlere en kolay yolu sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden aradığınız tüm ilahilere ulaşabilir ve ilahileri en güzel haliyle dinleyebilirsiniz.


Sordum öğretmenime sabır ne demek
Dedi sabır anne baba öğretmen demek
Zahmetsiz rahmet olmaz sabretmek demek
Bütün güzel şeyler için sabretmek gerek
Dedi annem bizi bekler camda sabırla
Yemek yapar yıkar paklar didinir sabırla
Hastalansak uyumaz bekler sabırla
Yıllarca tek bir şeyi bekler sabırla
Yemek yapar sabırla yıkar paklar sabırla
Hastalansak uyumaz bekler başucunda
Yemek yapar sabırla yıkar paklar sabırla
Hastalansak uyumaz bekler başucunda
****
Babam her sabah işe gider sabırla
Zorluklara katlanır çalışır sabırla
Evimizin direği canım babacığım
Yıllarca tek bir şeyi bekler sabırla
Sabah kalkar sabırla işe gider sabırla
Zorluklara katlanır çalışır sabırla
Sabah kalkar sabırla işe gider sabırla
Zorluklara katlanır çalışır sabırla
****
Evet arkadaşlar, hani şarkımızda anne babamızın sabırla beklediği tek bir şey vardı ya, işte onlar bizim için sabırla çalışır bizim büyüyüp insanlığa faydalı bir insan olmamızı beklerler. Çünkü insan sevdikleri ve ulaşmak istediği güzellikler için sabretmeyi bilmelidir. Bakın Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gazi’nin hocası ve şarkımızın iyi adamı Şeyh Edebali Hazretleri Osman Gazi’ye ne demiş=
Ey oğul beysin, güçlü kuvvetli ve akıllısın ama bunları iyi kullanabilmen için sabırlı ve kararlı olmalısın. Zira bil ki vakti gelmeden bir çiçek bile açmaz.

Bu video yerleştirme metodu kullanılarak içerik sahibinin izniyle paylaşılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Telif Hakkı sayfasına göz atınız.

Siz de bu ilahi ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Hayırlı günler dileriz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu