Minik Dualar Grubu

Saygı(Yavuz Sultan Selim) İlahi Sözleri

Saygı(Yavuz Sultan Selim) İlahi Sözlerinin tamamına bu sayfadan ulaşma imkanınız olacaktır. Ayrıca Saygı(Yavuz Sultan Selim) İlahi Sözlerini dinlemek isterseniz sayfamızda ilahinin dinletisi de yer almaktadır. İlahiyi hem okumak hem de dinlemek için sayfayı aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Allah’a olan aşkı en iyi şekilde anlatmak için ilahiler kullanılır. Bizleri derinden etkileyen sözleri ve kulağa harika bir şekilde nüfuz eden ezgisi ile birlikte ilahiler adeta ruhun gıdasıdır. Huzura ulaşmak ve kalbini Allah sevgisi ile doldurmak isteyen kişiler her zaman ilahileri okuyup dinleyebilir.

Günün istediğiniz saatinde ilahilere rahatlıkla ulaşmanız için sizlere en kolay yolu sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden aradığınız tüm ilahilere ulaşabilir ve ilahileri en güzel haliyle dinleyebilirsiniz.Babam dedi yavrucuğum saygı güzeldir Canlı cansız her şeye saygı güzeldir Babacığım dedim örnek ver lütfen Daha güzel anlayayım örnek ver lütfen Afrika’da çocuklar yemek bulamaz Yemek bulamaz da hiç tam doymazlar Yemeğini bitirmek onlara saygı Açları hep düşünmek yemeğe saygı **** Kitabın defterin var ağaçtan olur Eğer israf edersek orman yok olur Kâğıdı israf etmemek ağaca saygı Ormanları korumak dünyaya saygı Kâğıdı israf etme deftere saygı Defteri israf etme ağaca saygı Ağaçları hep koru ormana saygı Ormanları korumak dünyaya saygı **** Öğretmenim okulda hep ders anlatır Anlamamız için hep çok çalışır Dersi sessiz dinlemek ödevi yapmak Okula öğretmene sınıfa saygı Sıraları çizmemek hep temiz tutmak Okula öğretmene sınıfa saygı Babacığım ne istese hemen yaparım Anneciğimin sözünü ben hep tutarım Odamı ben toplarım temiz tutarım Evde mutluluk için anneye saygı Mutlu bir dünya için saygı gerekir Canlı cansız her şeye saygı gerekir Hep saygılı olana saygı duyulur Bu dünyada saygıyla mutlu olunur Mutlu bir dünya için saygı gerekir Canlı cansız her şeye saygı gerekir Hep saygılı olana saygı duyulur Bu dünyada saygıyla mutlu olunur **** Arkadaşlar Yavuz Sultan Selim Han Mısır’ı fethedip geri dönerken hocası Sadrazam Kemalpaşazade’nin atının ayağından sıçrayan çamur padişahın kaftanını kirletmişti. Kemalpaşazade Yavuz’un sert karakterini bildiğinden bu durumdan çok endişelendi. Onun bu halini gören padişah dönüp ona saygıyla şöyle dedi= Hocam niye telaş ediyorsunuz, sizin atınızın ayağından sıçrayan çamur bizim üzerimizde süstür dedi ve kaftanı çıkarıp yardımcısına verirken şöyle dedi= Bu kaftanı alın koruyun, ben öldüğünde sandukamın üzerine örtersiniz. Bu kaftan ta 2006 yılına kadar sandukanın üzerinde kalmıştır. Şimdi ise onarım ve bakıma alınmıştır. **** Mutlu bir dünya için saygı gerekir Canlı cansız her şeye saygı gerekir Hep saygılı olana saygı duyulur Bu dünyada saygıyla mutlu olunur

Bu video yerleştirme metodu kullanılarak içerik sahibinin izniyle paylaşılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Telif Hakkı sayfasına göz atınız.

Siz de bu ilahi ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Hayırlı günler dileriz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu