Minik Dualar Grubu

Yardımseverlik(Mihrimah Sultan) İlahi Sözleri

Yardımseverlik(Mihrimah Sultan) İlahi Sözlerinin tamamına bu sayfadan ulaşma imkanınız olacaktır. Ayrıca Yardımseverlik(Mihrimah Sultan) İlahi Sözlerini dinlemek isterseniz sayfamızda ilahinin dinletisi de yer almaktadır. İlahiyi hem okumak hem de dinlemek için sayfayı aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Allah’a olan aşkı en iyi şekilde anlatmak için ilahiler kullanılır. Bizleri derinden etkileyen sözleri ve kulağa harika bir şekilde nüfuz eden ezgisi ile birlikte ilahiler adeta ruhun gıdasıdır. Huzura ulaşmak ve kalbini Allah sevgisi ile doldurmak isteyen kişiler her zaman ilahileri okuyup dinleyebilir.

Günün istediğiniz saatinde ilahilere rahatlıkla ulaşmanız için sizlere en kolay yolu sunuyoruz. İnternet sitemiz üzerinden aradığınız tüm ilahilere ulaşabilir ve ilahileri en güzel haliyle dinleyebilirsiniz.
Bir akşam okuldan eve dönerken uğradım aksakallı bakkal amcaya Önümde bir genç adam aydınlık yüzlü fısıldadı defter dedi usulca Bakkal amca çıkardı eski püskü bir defter hesapladı bir şeyler ona verdi usulca Gözlerinde bir huzur para verdi amcaya aldı defteri eline vedalaştı usulca **** Dedim ey bakkal amca anlamadım hiç eski püskü bir defter para eder mi? Yeni defter dururken eskisi niye yoksa söyle bu abi söyle deli mi? Bakkal amca şaşırdı yüzünde gülümseme önce bir tereddütle başladı anlatmaya Öyle değil Gülnur’cuğum çok değerli o defter çok değerli o defter değerini bilene **** -Gülnur’cuğum, mahallemizde fakirler vardır, Onlar gelir ekmek alır, sonra ödemek üzere biz veresiye defterine yazarız. Bir de mahallemizin yardımsever iyi insanları vardır, onlar kimseler bilmez arasıra Gizliden gelir defter der, fakirlerin borçlarını öder, veresiye defterlerini alır giderler. Buna kültürümüzde veresiye defteri satın almak denir. Biraz önce abinin aldığı o eski defter de o veresiye defterlerinden biridir. Anlamıştım neden öyle usulca defter dediğini ve anlamıştım meğer o eski püskü defter aslında defterlerin en güzeliymiş. Tarihimizde milyonlarca bilinmeyen yardımsever insan vardır. Biz bu şarkımızda örnek iyi adam olarak Kanuni Sultan Süleyman’ın yardımsever kızı Mihrimah Sultanı seçtik.

Bu video yerleştirme metodu kullanılarak içerik sahibinin izniyle paylaşılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Telif Hakkı sayfasına göz atınız.

Siz de bu ilahi ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Hayırlı günler dileriz…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu